שלחו מייל

info@smsclick.co.il

השאירו פרטים

טופס יצירת קשר

מהם איומי אבטחת המידע הנפוצים ביותר?

לפי הסטטיסטיקה העגומה למעלה מ-60% מן העסקים בעולם אינם מאובטחים בצורה מספיק טובה מפני מתקפות סייבר. למרות עלייה משמעותית בכמות התוכנות הזדוניות ובאיומי כופר, עסקים רבים עדיין לא מודעים לחשיבות שכירת חברת שירות מחשוב לעסקים שמתמחה באבטחת מידע. לפני שאתם פונים לשכור את שירותיה של אחת, חשוב שתכירו את הסכנות האורבות לכם ושתהיו מודעים לכך שחברות שנפגעו דיווחו על הפסדים של למעלה ממיליון דולר בממוצע.

אז מהם האיומים שהכי צריכים להטריד אתכם?

  1. מיילים מסוכנים: הדואר האלקטרוני הוא ערוץ תקשורת מרכזי בין העובדים שלכם, בין העובדים לבין לקוחות וספקים וכן לקבלת שירותים שונים עבור הארגון. אין ספק שהמון מידע ארגוני משותף באמצעות תכתובות המיילים. חשבונות של עובדים חשופים במיוחד לחדירתן של תוכנות זדוניות. כך למשל יש איומים שמתחפשים לקופוני הטבות באתרים שונים דוגמת אמזון. במדינות בדרום אמריקה זו אחת מן המכות הקשות ביותר לעסקים. אם לא דיי בזאת, יש תוכנות זדוניות שמתפלחות דרך קבצים המצורפים למיילים. כך תוכנות כופר רבות מצאו את דרכן אל מחשבים רבים והצפינו מידע עסקי יקר מאוד תמורת תשלום גבוה לשחרורו בחזרה.
    לא דיי בפתרונות אבטחה לנקודות הקצה שמאתרים קבצים זדוניים. חשוב להגן על שרת הדואר ולבצע סינון מוקפד ביותר לפני שקבצים כאלה בכלל מצליחים להגיע לתיבת הדואר של העובדים שלכם. חברה שמעניקה שירותי מחשוב לעסקים תוכל לתת מענה הולם בעניין. כמו כן, גם העובדים צריכים להיות ערניים ולא לפתוח מייל ממקור שאינו מוכר להם.
  2. התקנים חיצוניים עלולים להעלים קבצים: השימוש בדיסק און קי או בסוגים אחרים של התקנים חיצוניים גורם באופן מאוד נפוץ להתפשטות עוינת של מגוון תוכנות זדוניות ברשת של העסק. איך זה קורה? הקבצים והתיקיות הופכים ללינקים. הדגישו בפני העובדים לא לעשות שימוש בהתקנים חיצוניים. זה גם טוב כדי שלא ייגנב חלילה מידע עסקי. הכי טוב פשוט לחתום גישה של התקנים מסוג כזה אל המחשבים.
  3. פרצות אבטחה למיניהן: כאשר יש נקודות תורפה בתוכנות זו פרצה הקוראת לגנב, כלומר לתוכנה זדונית שמשתוקקת להתפשט. זה קורה בעיקר דרך יישומים משרדיים, דפדפנים או אתרים ברשת. לא פעם זה קורה כאשר עובדים עושים עדכון ליישום רגיש במיוחד. יש נקודות תורפה כאלה אפילו במערכת ההפעלה של מיקרוסופט. נמצא גם כי בדפדפן אקספלורר יש פרצות בהתקנה שדרכן קוד זדוני מעניק לפורץ שליטה במערכת של הארגון מרחוק. חשוב ששרת האינטרנט של העסק שלכם יהיה מאובטח על ידי תוכנות אבטחה בעלות שירות חוסם וגם חשוב שתבוצע התקנה של עדכוני אבטחה באופן תדיר.
  4. תוכנות כופר עדיין כאן: התוכנות הללו בשנים האחרונות הפכו לאיום מרכזי שמטיל את אימתו על עסקים קטנים וגדולים בכל מקום על פני הגלובוס. אם תיפגעו מתוכנת וירוס כופר ייחשפו הרבה נקודות תורפה בארגון. המידע העסקי היקר לכם יילקח כערובה בתמורה לתשלום גבוה מאוד שההאקר ידרוש מכם. הדרך הטובה ביותר למזער נזק כזה היא לגבות על בסיס קבוע את המידע של החברה כך שניתן יהיה לשחזר אותו ולשוב במהרה לפעול באופן תקין כאילו לא קרה כלום.

המאמר נכתב ע”י חברת IT-START המספקת מגוון פתרונות מחשוב לעסקים.

חזרה אל דף הבית.

אהבתם את המאמר? שתפו!

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטסאפ
שלמה ראש
שלמה ראש

מנהל חברת SMSCLICK, מומחה לקידום ובניית אתרים ובעל ניסיון של מספר שנים בשיווק באינטרנט.

Call Now Button